دانستنی ها
021-88453986
ثبت نام
|
دانستنی ها

روپوش کار :

ديدن يک روپوش سفيد، ساده و نخي شما را ياد چه چيزي مي‌اندازد؟ پزشک؟ دندان‌پزشک؟ داروساز؟ درمانگاه؟ بيمارستان؟ اورژانس؟ يا همه اينها؟ آيا مي‌دانيد چرا پزشکان روپوش سفيد مي‌پوشند؟ دليلش اين است که سفيد، رنگ پاکي و پاکيزگي است و از آنجا که پزشکان با سلامت مردم سر و کار دارند، بايد اول به بهداشت و سلامت خودشان اهميت بدهند...

رنگ سفيد روپوش‌ها مي‌تواند کوچک‌ترين آلودگي را نشان دهد و بهترين رنگ براي پوشش پزشك محسوب مي‌شود. با اينکه مي‌دانيم خود پزشکان محترم بيشتر از ما به بهداشت لباس و سلامتشان حساس هستند، نکته‌هايي را درباره بهداشت لباس کار به آنها يادآور مي‌شويم تا با رعايت اين نکته‌ها سلامتشان به خطر نيفتد:

1. روپوش خود را هر 2 تا 3 روز يک بار حتما بشوييد. استفاده از پودر صابون براي شستشوي روپوش‌هاي سفيد باعث مي‌شود اين لباس‌ها چرک‌مرده به نظر نرسند.

2.از آنجا که احتمال آلوده بودن اين لباس کار به آلودگي‌هاي عفوني موجود در محل کارتان وجود دارد، حتما آنها را براي پاکيزه و استرليزه شدن با آب داغ بشوييد.

3. بهتر است روپوش خود را پس از شستشو، براي خشک شدن در هواي آزاد و در صورت امکان در معرض آفتاب مستقيم پهن کنيد.

4 اگر قصد داريد روپوش خود را براي شستن به منزل ببريد، هرگز آن را داخل کيف، روي صندلي اتومبيل يا در کنار ساير وسايل شخصي‌تان قرار ندهيد. بهتر است از يک نايلون جداگانه استفاده کنيد و نايلون را هم پس از خارج کردن روپوش يا دور بيندازيد يا براي قرار دادن زباله استفاده کنيد. در غير اين صورت ممکن‌است باعث انتقال آلودگي‌هاي روپوش کار به ساير لباس‌ها و وسايل شخصي‌تان شويد.

5. اگر در آزمايشگاه کار مي‌کنيد، حتما در صورت ترشح نمونه‌ها به روپوش خود، آن را بلافاصله از تن خارج و لباس تميز ديگري به تن کنيد. چنين روپوشي بايد با آب داغ و مواد ضدعفوني‌کننده و جداگانه شسته شود. اگر هنگام معاينه دهاني بيماران (مثلا در موارد ابتلا به آنفلوانزا يا انجام كارهاي دندان‌پزشکي) احساس کرديد آب دهان بيمار روي آستين روپوش ترشح کرد، حتما پس از خروج بيمار و پيش از پذيرفتن بيمار بعدي، روپوش خود را عوض کنيد.

6. هميشه يک روپوش اضافي در محل کارتان داشته باشيد تا در صورت آلوده شدن روپوش، بتوانيد آن را عوض کنيد.

7. دندان‌پزشکان و پزشکان ديگر مي‌توانند آستينک‌هاي سفيد يا کرم ساده و نخي روي آستين روپوش خود بکشند تا در صورت آلوده شدن آستين لباس با ترشح يا خون دهان بيمار، فقط مجبور به درآوردن آستينك باشند؛‌ نه روپوش.

8. بهتر است براي اطمينان از پاکيزگي کامل روپوش، از قرص‌ها يا محلول‌هاي ضدعفوني‌کننده لباس هم هنگام شستشو کمک بگيريد.

9. هرگز روپوش‌هاي آلوده را در منزل و پيش از شستشو روي تخت نيندازيد يا کنار ساير لباس‌ها در اتاق آويزان نکنيد. اگر بهداشت لباس کار پزشکان و افرادي که در مراکز درماني مشغول به کار هستند، به خوبي رعايت نشود، احتمال دارد آلودگي‌ها و عوامل عفوني را از طريق اين لباس آلوده به منزل ببرند و زمينه ابتلاي افراد خانواده به انواع بيماري‌هاي عفوني را فراهم كنند.

 

10. روپوشي بخريد با دوخت کم. سعي کنيد هنگام خريد روپوش، انواعي از آن که بدون يقه و با کمترين ميزان دوخت و مدل هستند، انتخاب کنيد. شستن و اتو کردن چنين روپوش‌هايي از روپوش‌هاي يقه‌دار و مدل‌دار ساده‌تر است

 

هدایای تبلیغاتی چشم انداز

پوشاک مردانه

پوشاک زنانه

لوازم ایمنی

کیف تبلیغاتی

ساک تبلیغاتی

خودکار تبلیغاتی

تندیس و لوح تقدیر

استندهای تبلیغاتی

ساعت تبلیغاتی

هدایای دیجیتال

صنایع دستی

هدایای نفیس

لوازم اداری

سایر هدایای تبلیغاتی

ایران - تهران
021-88453986